Chcemy Państwu zaoferować nową usługę - naukę jazdy pojazdem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Po kursie udają się Państwo na egzamin państwowy do WORD Kłodzko , przeprowadzany na tym samym samochodzie z automatyczną skrzynią biegów, którym się Państwo uczyli jeździć w Szkole Jazdy Driver. Wszelkie formalności egzaminacyjne załatwiamy w Państwa imieniu. Zdanie egzaminu skutkuje otrzymaniem prawa jazdy kategorii B z niewielkim ograniczeniem (kod 78 upoważniający do prowadzenia pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynią biegów).

Wady:

 • Nie można (teoretycznie :) prowadzić samochodów z ręczną skrzynią biegów. (dopóki nie zdamy dodatkowego egzaminu z jazdy - co jest łatwiejsze jeżeli już trochę pojeździmy i oswoimy się z prowadzeniem pojazdu i przepisami ruchu drogowego)
 • Komfort automatycznej zmiany biegów kosztuje kilka procent więcej przy zakupie oraz podczas eksploatacji samochodu

Zalety:

 • Bardzo wysoki komfort podróży.
 • Auto ma tylko dwa pedały - hamulca i gazu, lewa noga odpoczywa - nie ma sprzęgła.
 • Ruszamy z miejsca puszczając pedał hamulca, samochód ruszy również na wzniesieniu bez staczania się do tyłu. Samochód nigdy nie zgaśnie na światłach, przy ruszaniu na wzniesieniu ani podczas gwałtownego hamowania. Nie trzeba wykonywać żadnych czynności przy zmianie biegu - możemy poświęcić więcej uwagi na to, co się dzieje wokół nas na drodze. Podjeżdżając do skrzyżowania tylko wciskamy pedał hamulca a gdy się upewnimy o możliwości jazdy po prostu wciskamy pedał gazu - wszystkie inne czynności wykonają się same, a my opuszczamy skrzyżowanie bez stresu.

Całe 30 godzin szkolenia praktycznego jest poświęcone na jazdę, nie musimy się uczyć przez parę godzin jak ruszać z miejsca, zmieniać biegi na wyższe i niższe, czy hamować tak, żeby nie zadławić silnika - żeby nie zgasł.

Egzamin zdaje się na tym samym samochodzie, na którym uczyło się jeździć. Podczas egzaminu nasze poczynania nie są rejestrowane kamerami, więc odpada stres z tym związany. Po nabraniu praktyki w ruchu drogowym możemy zdać dodatkowy egzamin praktyczny na samochodzie z ręczną skrzynią biegów i otrzymamy prawo jazdy kat. B bez ograniczeń - DO TEGO EGZAMINU PRZYGOTUJEMY CIĘ SZYBKO I BEZSTRESOWO W PROMOCYJNEJ CENIE. W takim przypadku nie trzeba uczęszczać na żadne kursy teoretyczne ani praktyczne. Nie ma też ponownego egzaminu teoretycznego.

Mamy te same uprawnienia do prowadzenia pojazdów jak na kat. B, również możemy ciągnąć odpowiednie przyczepy.

Praktycznie każda fabryka samochodów produkuje modele aut ze skrzyniami automatycznymi, zautomatyzowanymi lub bezstopniowymi, którymi będziemy mogli jeździć. Wybór aut używanych z automatyczną przekładnią jest również bardzo duży - od aut małych (Smart, Opel Corsa, Nissan Micra) do aut luksusowych, które standardowo są wyposażane w taką przekładnię.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją nawet dwóch kończyn, lub osób, które nie mogą sobie poradzić ze zmianą biegów.

WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA KURSANTÓW Z INNYCH SZKÓŁ JADY:
Masz za sobą część lub cały kurs nauki jazdy a nie radzisz sobie ze zmianą biegów? nie możesz zdać egzaminu Możesz zdawać egzamin naszym samochodem z automatyczną skrzynią biegów! To żaden problem. Przyjdź ze swoją kartą przeprowadzonych zajęć. Cenę kursu ustalimy indywidualnie. Na pewno będziesz zadowolony.

Ceny i warunki kursu nauki jazdy - AUTOMATYCZNE PRAWO JAZDY:
Kurs kategorii "B automat" kosztuje - 2 900 zł przy jednorazowej wpłacie / 2 950 zł przy płatności w ratach.

 • pierwsze podstawienie auta na egzamin państwowy w cenie kursu
 • Podstawienie auta na EGZAMIN państwowy 100zł
 • dodatkowa godzina jazdy pojazd z automatyczna skrzynią dla naszych kursantów 95zł

W ramach opłaty za kurs otrzymujesz:

 • podręcznik, testy egzaminacyjne, poradnik ze znakami i krzyżówkami, ćwiczenia
 • zajęcia teoretyczne - 30 godzin; 
 • praktyczna nauka jazdy - 30 godzin (w całości poświęcona na jazdę trasami egzaminacyjnymi - bez tracenia czasu na naukę ruszania) 
 • egzamin wewnętrzny - 1 godzina; 
 • ustalenie terminu egzaminu państwowego w WORD Kłodzko 
 • obecność instruktora na egzaminie państwowym 
 • udostępnienie samochodu szkoleniowego na egzamin na prawo jazdy w WORD Kłodzko. 
Czym się różni prawo jazdy na automat od "zwykłego"? Wyłącznie dopiskiem "78" w rubryce na dole prawa jazdy.

Znajdź w serwisie

Zapisy on-lineZaufane opinie